Junior Fair Results
Mark Your Calendars for the 2018 Northern Wisconsin State Fair: July 11-15, 2018!
Tickets & Deals
Home > Fair > Entries & Exhibits > Junior Fair Results

Junior Fair Results

Jr. Fair Cultural Arts - Arts and Crafts gr.3-8 - Pencil
1st - Kristine N Felmlee
1st - Emily M Syverson
1st - Kristina Buttke
1st - Sarah A Steiger
1st - Julia Lyons
1st - Logan Lubs
2nd - Gianna Sedlacek
2nd - Autumn G Anderson
Jr. Fair Cultural Arts - Arts and Crafts gr.3-8 - Crayon
1st - Heidi Keeku
Jr. Fair Cultural Arts - Arts and Crafts gr.3-8 - Chalk
1st - Quinn Porter
Jr. Fair Cultural Arts - Arts and Crafts gr.3-8 - Marking Pen
1st - Sam L Steffes
1st - Teryn Close
1st - Autumn G Anderson
Jr. Fair Cultural Arts - Arts and Crafts gr.3-8 - Oil
1st - Gianna Sedlacek
1st - Philip Sedlacek
Jr. Fair Cultural Arts - Arts and Crafts gr.3-8 - Water Color
1st - Shelby Johnson
1st - Natalie P Liszewski
1st - Wyatt Gotham
2nd - Gianna Sedlacek
Jr. Fair Cultural Arts - Arts and Crafts gr.3-8 - Acrylic Painting
1st - Natalie Honaker
1st - Elizabeth J Boiteau
1st - Sam L Steffes
1st - Alexa R Liszewski
1st - Natalie P Liszewski
1st - Chloe Prince
1st - Isabella M Duenas Johnson
1st - Evangeline M Duenas Johnson
1st - Alyssa Hysell
1st - Austin Walters
1st - Elliott Gotham
1st - Wyatt Gotham
1st - Teryn Close
1st - Rachel A Hager
1st - Logan Lubs
1st - Autumn G Anderson
2nd - Kaden A Matott
2nd - Julia Lyons
2nd - Riley Weltzin
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - My best photo reg/enlarged
1st - Blake Sikora
1st - Gianna Sedlacek
2nd - Morgan Wirtz
3rd - Quinn Porter
3rd - Evangeline M Duenas Johnson
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - 3 picture photo story
1st - Morgan Wirtz
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - Four pictures of animals/birds
1st - Joel W Krueger
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - 4 pictures-landscape/seascape
1st - Morgan Wirtz
1st - Quinn Porter
2nd - Emily Honaker
2nd - Sophie Hoffman
3rd - Teryn Close
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - 4 pictures-plant life/flowers
1st - Emily Honaker
1st - Blake Sikora
2nd - Quinn Porter
2nd - Teryn Close
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - 4 pictures-buildings/manmade
1st - Sophie Hoffman
1st - Quinn Porter
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - Candid/studio portraiture
1st - Sophie Hoffman
1st - Isabella M Duenas Johnson
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - 4 photos/sporting events
1st - Blake Sikora
1st - Riley Weltzin
1st - Victor Gillett
Jr. Fair Photography - Exhibitor grades 3-5 - 4 photos/close-ups
1st - Sophie Hoffman
1st - Blake Sikora
2nd - Morgan Wirtz
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - My best photo reg/enlarged
1st - Taylor S Lindsay
1st - Reese Brunner
1st - Samantha Wirtz
1st - Jack Porter
2nd - Grace Dachel
2nd - Brody Lueck
2nd - Cal Lueck
2nd - Jacob Sikora
2nd - Will Wanish
3rd - Janelle M Schesel
3rd - Philip Sedlacek
3rd - Natalie Schueller
3rd - Samuel X Thompson
3rd - Christian A Hall
4th - Katherine Zimmerman
4th - Courtney Raymond
4th - Alexa R Liszewski
4th - Sophia N Anderson
4th - Rachel A Hager
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 3 picture photo story
1st - Janelle M Schesel
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pictures of people...
1st - Jacob Sikora
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pictures-animals or birds
1st - Katherine Zimmerman
1st - Reese Brunner
2nd - Alexa R Liszewski
2nd - Samuel X Thompson
3rd - Cal Lueck
3rd - Jacob Sikora
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pictures-landscape/seascape
1st - Jack Porter
1st - Rachel A Hager
2nd - Katherine Zimmerman
2nd - Grace Dachel
2nd - Cheri-grace C Wild
3rd - Reese Brunner
3rd - Samantha Wirtz
3rd - Samuel X Thompson
4th - Natalie Schueller
4th - Jacob Sikora
4th - Will Wanish
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pictures-plant life/flowers
1st - Natalie Honaker
1st - Grace Dachel
2nd - Cheri-grace C Wild
2nd - Natalie Schueller
3rd - Jack Porter
3rd - Rachel A Hager
4th - Samantha Wirtz
4th - Emma K Maclaughlin-barck
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pics-building/manmade struct
1st - Jack Porter
1st - Rachel A Hager
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 3 action pictures
1st - Cheri-grace C Wild
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pics-sporting events
1st - Alexa R Liszewski
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pics-close ups
1st - Katherine Zimmerman
1st - Grace Dachel
2nd - Samantha Wirtz
Jr. Fair Photography - Grade 6-8 - 4 pics-develop/print by self
2nd - Alexa R Liszewski
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - My best photo
1st - Elizabeth J Steffes
1st - Korissa M Fliehr
1st - Kalli A Fliehr
1st - Veronica M Klenke
2nd - Hannah S Brunner
2nd - Sierra C Thompson
2nd - Jamie Lyons
2nd - Larissa C Danielson
3rd - Lakken K Burzynski
3rd - Jessica A Sikora
3rd - Patrick T Klenke
3rd - Katie Rushmann
4th - Delaney Eslinger
4th - Maggie Keeku
4th - Josie Radtke
4th - Sonia D Krueger
4th - Beth M Mcilquham
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - 3 photo story
1st - Jessica A Sikora
1st - Veronica M Klenke
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - 4 pics people
1st - Josselyn Sorenson
1st - Sonia D Krueger
2nd - Maggie Keeku
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - 4 photos animals or birds
1st - Emily Ausman
1st - Sierra C Thompson
2nd - Maggie Keeku
2nd - Jessica A Sikora
3rd - Jade Sorenson
4th - Beth M Mcilquham
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - sea or landscape/4 pictures
1st - Emma Penick
1st - Cali E Goulet
2nd - Emily Ausman
2nd - Larissa C Danielson
2nd - Veronica M Klenke
3rd - Sonia D Krueger
3rd - Jessica A Sikora
4th - Jade Sorenson
4th - Sierra C Thompson
4th - Jamie Lyons
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - 4 photos-plant life or flowers
1st - Hannah S Brunner
1st - Kalli A Fliehr
2nd - Emily Ausman
2nd - Jamie Lyons
2nd - Veronica M Klenke
3rd - Sonia D Krueger
3rd - Beth M Mcilquham
4th - Jade Sorenson
4th - Sierra C Thompson
4th - Cali E Goulet
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - 4 photos-buildings/ structures
1st - Jade Sorenson
1st - Hannah S Brunner
Jr. Fair Photography - Grades 9-13 - 4 photos close ups
1st - Cali E Goulet
2nd - Beth M Mcilquham
Jr. Fair Computers - Exhibitor grades 7-9 - Graphic you made
1st - Christian A Hall
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 3-6 - Useful item-farm/home/workshop
1st - Elijah Sorenson
1st - Blake Sikora
2nd - Elliott Gotham
2nd - Evalynn R Williams
2nd - Alexander L Williams
3rd - Kaden A Matott
3rd - Kane P Matott
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 3-6 - Article for use outdoors
1st - Joseph Muszynski
1st - Storm H Tiry
2nd - Morgan Wirtz
2nd - Stanley Lang
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 3-6 - Article for kitchen/liv.rm
1st - Amanda Lemler
1st - Carson D Oemig
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 3-6 - Toy or homemade game
1st - Anthony Glenz
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 3-6 - Item of creative wood design
1st - Elizabeth J Boiteau
1st - Logan Lubs
2nd - Gianna Sedlacek
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 6-8 - Useful item/farm/home/workshop
1st - Taylor S Lindsay
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 6-8 - Article for use outdoors
1st - Samantha Wirtz
1st - Alexa R Liszewski
2nd - Reese Brunner
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 6-8 - Article for use-kitchen/liv.rm
1st - Alexa R Liszewski
1st - Kolbe A Solberg
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 6-8 - Article for use in the home
1st - Alexa R Liszewski
1st - Caleb W Gotham
2nd - John V Ripienski
2nd - Christian A Hall
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 6-8 - Article of creat.design-wood
1st - Alexa R Liszewski
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 9-13 - Useful artic.-farm/home wkshp
1st - Kalli A Fliehr
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 9-13 - Toy or homemade game
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Woodworking - Woodworking Grade 9-13 - Article for use in storage
1st - Daniel Moucha
Jr. Fair Mechanical Projects - Tractor - Restored tractor
1st - Quentin J Muska
Jr. Fair Mechanical Projects - Small Engines - Poster-winterize steps-sm.eng
1st - Nicholas Flashinski
Jr. Fair Mechanical Projects - Aerospace - Poster-plane instrument panel
1st - Dominic A Hall
Jr. Fair Mechanical Projects - Aerospace - Model rocket from kit-gr.3-8
1st - Nicholas Flashinski
1st - Philip Sedlacek
Jr. Fair Mechanical Projects - Models - Models from building blocks
1st - Evangeline M Duenas Johnson
1st - Riley Weltzin
2nd - Nicholas T Goettl
2nd - Isabella M Duenas Johnson
2nd - Nevaeh Schofield
3rd - Wyatt Anderson
3rd - Leah Busse
3rd - Connor P Fossum
3rd - Joel W Krueger
Jr. Fair Mechanical Projects - Models - Model from kit-steel
1st - Philip Sedlacek
Jr. Fair Mechanical Projects - Models - Any other model/original desig
1st - Connor P Fossum
2nd - Max Schofield
3rd - Reese Brunner
Jr. Fair Mechanical Projects - Models - Model -building/Lego blocks
1st - Will Wanish
1st - Kaylin E Krueger
1st - Amber Schofield
1st - Nevaeh Schofield
2nd - Sam L Steffes
2nd - Quinn Porter
2nd - Jack Porter
2nd - Heidi Keeku
2nd - Carson D Oemig
2nd - Morgan Schofield
3rd - Emily Keeku
3rd - Storm H Tiry
3rd - Tynan J Schueller
3rd - Thomas B Atter
3rd - Joel W Krueger
3rd - Logan Lubs
3rd - Alexander L Williams
Jr. Fair Mechanical Projects - Models - Model from kit-steel
1st - Alexia Koenig
Jr. Fair Mechanical Projects - Models - Model from kit-self painted
1st - Benjamin Sedlacek
1st - Alexia Koenig
Jr. Fair Mechanical Projects - Models - Any other model/own design
1st - Amber Schofield
1st - Morgan Schofield
Jr. Fair Mechanical Projects - Handyman - Repair/refin/cons.art.-home
1st - John V Ripienski
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Cookies, chocolate chip
1st - Alexander L Williams
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Cookies, peanut butter
1st - Nevaeh Schofield
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Trail Mix
1st - Anthony Glenz
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Seasoned Snack Mix
1st - Natalie P Liszewski
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Cake, Chocolate
1st - Natalie P Liszewski
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Cake , White
1st - Kane P Matott
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Biscuits, baking powder/drop
2nd - Natalie P Liszewski
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Bread/quick/zucchini
1st - Leah Busse
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 3-4 - Pie/dbl crust/apple
1st - Gianna Sedlacek
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Cookies, chocolate chip
1st - Aiden J Mahr
1st - Thomas B Atter
2nd - Blake Sikora
2nd - Quinn Porter
2nd - Evalynn R Williams
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - cookies, molasses
1st - Joseph D Martinell
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Brownie/3 unfrosted
1st - Thomas B Atter
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Trail Mix
1st - Sam L Steffes
1st - Morgan Wirtz
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Seasoned Snack Mix
1st - Morgan Wirtz
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Muffins, with fruit
2nd - Addison K Mahr
2nd - Marlene V Atter
2nd - Kolbe A Solberg
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Pancakes
1st - Julia Lyons
2nd - Blake Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Coffee Cake
1st - Janelle M Schesel
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Coffee Cake, quick
1st - Alexa R Liszewski
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Cake, Bundt
1st - Adia J Hardt
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Cake, Yellow
1st - Janelle M Schesel
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Cupcakes, unfrosted
2nd - Blake Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Biscuits, baking powder/drop
1st - Blake Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Bread/quick/banana
1st - Alexa R Liszewski
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Pie/dbl crust/apple
1st - Kennedy A Kuehni
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Holiday Cookies
1st - Morgan Wirtz
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Candy, Fudge
1st - Blake Sikora
1st - Quinn Porter
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Basket/Healthy Snacks
1st - Morgan Wirtz
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 5-6 - Any other not listed
1st - Morgan Wirtz
1st - Natalie C Steiger
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Cookies, chocolate chip
1st - Lakken K Burzynski
1st - Larissa I Fossum
2nd - Taylor S Lindsay
2nd - Philip Sedlacek
2nd - Amber Schofield
2nd - Morgan Schofield
3rd - Alyssa M Sykora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Cookies, peanut butter
1st - Amber Schofield
1st - Morgan Schofield
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Cookies, cut-out
1st - Jack Porter
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Brownie, unfrosted
1st - Alyssa M Sykora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Granola bar or snack
1st - Amber Schofield
1st - Morgan Schofield
2nd - Taylor S Lindsay
2nd - Alyssa M Sykora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Trail Mix
1st - Amber Schofield
2nd - Morgan Schofield
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Seasoned Snack Mix
1st - Amber Schofield
1st - Morgan Schofield
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Muffins, from mix
2nd - Jamie Lyons
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Muffins, with fruit
1st - Alyssa M Sykora
2nd - Jack Porter
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Cake, angel food
1st - Samantha Wirtz
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Bread/quick/banana
1st - Megan M Mercier
1st - Larissa I Fossum
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Pie, from scratch
1st - Kali E Matott
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Pie/dbl crust/cherry
1st - Jonathon M Fossum
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Mix, hot chocolate
1st - Larissa I Fossum
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - Holiday Cookies
1st - Makenzi Gale
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - International desert
1st - Makenzi Gale
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 7-9 - An other not listed
1st - Elizabeth J Steffes
1st - Samantha Wirtz
2nd - Natalie Honaker
2nd - Larissa I Fossum
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Cookies, chocolate chip
1st - Hannah S Brunner
1st - Cali E Goulet
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - cookies, molasses
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Brownie, unfrosted
1st - Nicholas J Martinell
1st - Katie Rushmann
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Trail Mix
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Muffins, from mix
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Pretzels
1st - Katie Rushmann
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Rolls/yeast
1st - Emily Ausman
1st - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Bread/yeast/white
1st - Emily Ausman
1st - Hannah S Brunner
2nd - Josie Radtke
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Bread/rye
1st - Emily Ausman
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Bread/yeast/machine
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Bread/quick/banana
1st - Katie Rushmann
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Bread/quick/any other
1st - Cali E Goulet
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Pie Crust/from scratch
1st - Nicholas J Martinell
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Pie/dbl crust/apple
1st - Katlyn M Mercier
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Candy, Fudge
1st - Josie Radtke
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - International cookie
1st - Nicholas J Martinell
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Lefse
1st - Nicholas J Martinell
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Basket/Healthy Snacks
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Family Favorite Recipes
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Grade 10-13 - Any other not listed
1st - Benjamin Sedlacek
1st - Josie Radtke
2nd - Ally M Lehmann
2nd - Cali E Goulet
Jr. Fair Food and Nutrition - Cake Decorating - Beginner, decorated cookie
1st - Morgan Wirtz
1st - Alexia Koenig
2nd - Anna Glenz
Jr. Fair Food and Nutrition - Cake Decorating - Intermediate decorated cupcake
1st - Taylor S Lindsay
1st - Elizabeth J Steffes
2nd - Blake Sikora
2nd - Julia Lyons
2nd - Alexia Koenig
Jr. Fair Food and Nutrition - Cake Decorating - advance cake top special
1st - Samantha Wirtz
1st - Jazzy Akan
2nd - Abigale Pieper
2nd - Marlene V Atter
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Tomato Juice
2nd - Jessica A Sikora
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Corn
2nd - Alexander L Williams
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Green Beans, cut
1st - Connor P Fossum
2nd - Evalynn R Williams
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Dill Pickles, unfermented
1st - Connor P Fossum
2nd - Morgan Wirtz
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Sweet pickles
1st - Morgan Wirtz
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Jam, any varity
1st - Adia J Hardt
2nd - Evalynn R Williams
2nd - Alexander L Williams
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Jelly, any variety
1st - Anna Glenz
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Canned Meat
2nd - Evalynn R Williams
3rd - Alexander L Williams
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Applesauce
1st - Jamie Lyons
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Peaches
1st - Emily Ausman
1st - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Rhubarb
1st - Emily Ausman
1st - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Tomato Juice
2nd - Emily Ausman
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Tomatoes, whole or quartered
1st - Jamie Lyons
2nd - Emily Ausman
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Carrots
1st - Emily Ausman
1st - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Green Beans, cut
2nd - Emily Ausman
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Beet Pickles
2nd - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Bread and Butter Pickles
2nd - Emily Ausman
2nd - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Dill pickles/unfermented
1st - Emily Ausman
1st - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Jam, any variety
1st - Sophia N Anderson
1st - Marlene V Atter
2nd - Emily Ausman
2nd - Hannah S Brunner
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Jelly, any variety
1st - Emily Ausman
1st - Hannah S Brunner
2nd - Jamie Lyons
Jr. Fair Food and Nutrition - Food Preservation - Dried food display
1st - Larissa I Fossum
Jr. Fair Clothing - Clothing - Simple Shorts/slacks
1st - Elizabeth J Steffes
Jr. Fair Clothing - Clothing - Skirt with elastic waistband
1st - Gianna Sedlacek
Jr. Fair Clothing - Clothing - Dress or jumper
2nd - Marlene V Atter
Jr. Fair Clothing - Clothing - Any other not mentioned
1st - Carson D Oemig
Jr. Fair Clothing - Clothing - Simple item made for travel
1st - Lakken K Burzynski
2nd - Isabella M Duenas Johnson
2nd - Evangeline M Duenas Johnson
2nd - Julia Lyons
Jr. Fair Clothing - Clothing - skirt
1st - Autumn G Anderson
Jr. Fair Clothing - Clothing - Dress
1st - Autumn G Anderson
Jr. Fair Clothing - Clothing - Active sportswear-2+ pieces
1st - Morgan Wirtz
Jr. Fair Clothing - Clothing - Shirt,blouse.tshirt,vest, top
1st - Morgan Wirtz
1st - Autumn G Anderson
Jr. Fair Clothing - Clothing - Item made for travel
2nd - Rachel A Hager
Jr. Fair Clothing - Clothing - Any other sewn artic.not ment.
2nd - Morgan Wirtz
2nd - Courtney Raymond
Jr. Fair Clothing - Clothing - One-or Two piece general dress
1st - Samantha Wirtz
1st - Abigale Pieper
Jr. Fair Clothing - Clothing - Any other not mentioned
1st - Ally M Lehmann
Knitting/Crocheting/Stitchery - Knitting - Scarf
2nd - Gianna Sedlacek
Knitting/Crocheting/Stitchery - Knitting - Dish Cloth
1st - Rachel A Hager
Knitting/Crocheting/Stitchery - Knitting - Scarf
2nd - Katie Rushmann
Knitting/Crocheting/Stitchery - Crocheting - Any other accessory for home
2nd - Olivia Heidtke
Knitting/Crocheting/Stitchery - Crocheting - Afghan
2nd - Natalie C Steiger
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitors grades 3-6 - Wallhanging ready to hang
1st - Julia Lyons
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Mobile
2nd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Wallhanging ready to hang
1st - Jessica A Sikora
2nd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Useful storage unit
2nd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Kitchen accessories
2nd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Bedroom accessory
3rd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Any other item not listed
1st - Hannah S Brunner
3rd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Bathroom accessory-not ornam.
3rd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Holiday decoration-not ornam.
2nd - Jessica A Sikora
2nd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Bulletin or memo board
3rd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Dining table accessories
3rd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Creative centerpiece
3rd - Jessica A Sikora
3rd - Alexia Koenig
Jr. Fair Home Furnishings - Exhibitor grades 10-13 - Useful item made of recyclable
3rd - Jessica A Sikora
4th - Alexia Koenig
Jr. Fair Family Living - Advanced Child Development - Game for preschool child
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Family Living - Advanced Child Development - Toy, not wood, made by exhib.
2nd - Alexia Koenig
Jr. Fair Family Living - Advanced Child Development - Puppet made by exhibitor
2nd - Jessica A Sikora
Jr. Fair Family Living - Advanced Child Development - Game made for child >6
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Family Living - Advanced Child Development - 6 pics-dif.dev.emot'l stages
2nd - Jessica A Sikora
Demonstrating/Presentations - Senior grades 9-13 - Indiv. Member Demonstration
1st - Jessica A Sikora
Demonstrating/Presentations - Presentation/grade 3-8 - Any other creative writing
2nd - Morgan Wirtz
Booths - Booths - Club or Group booth
1st - Sandra Hysell
1st - Sigel Sod Busters 4-H
2nd - Kristi L Gotham
2nd - Eileen M Sikora
3rd - Sunny Valley
3rd - Melissa Steiger
4th - Dawn Prince
4th - Jaimie Keeku
4th - Melissa Greene
Youth Leadership/Self Determin - Youth Leadership - Exhibit recruit members/improv
1st - Katherine Zimmerman
1st - Jessica A Sikora
2nd - Hannah S Brunner
2nd - Cali E Goulet
Youth Leadership/Self Determin - Youth Leadership - Exhibit assist/lead project
1st - Kianna M Prince
1st - Jacob Sikora
2nd - Samantha Wirtz
Youth Leadership/Self Determin - Youth Leadership - Any other exhibit-leadership
3rd - Emily Ausman
Youth Leadership/Self Determin - Youth Leadership - Any other display/exh.-specify
1st - Kianna M Prince
1st - Sam C Gramling
2nd - Sadie Gramling
Youth Leadership/Self Determin - Self Determined Projects - Gr. 3-8-self determine display
1st - Emily M Syverson
1st - Alyssa Hysell
3rd - Autumn G Anderson
Youth Leadership/Self Determin - Self Determined Projects - Gr.9-13-Self determine display
1st - Sadie Gramling
Health/Safety/Social /PoliSci - Posters and Displays - Safety poster-proj.work.gr.1-3
1st - Clare F Bohl
1st - Gabrielle Sikora
2nd - Jeffrey Sikora
2nd - Abigail Sikora
3rd - Julia Johnson
3rd - Deegan Mcinnis
Health/Safety/Social /PoliSci - Posters and Displays - Safety poster-proj.work.gr.4-6
1st - Blake Sikora
1st - Gianna Sedlacek
2nd - Leah Busse
2nd - Logan Lubs
3rd - Isabella M Duenas Johnson
3rd - Evangeline M Duenas Johnson
Health/Safety/Social /PoliSci - Posters and Displays - Safety poster-proj.work.gr.7-9
1st - Philip Sedlacek
2nd - Jacob Sikora
3rd - Ginger Liddell
Health/Safety/Social /PoliSci - Posters and Displays - Safety poster-proj.workgr10-13
1st - Benjamin Sedlacek
1st - Jessica A Sikora
Health/Safety/Social /PoliSci - Posters and Displays - First aid kit made by exhibit.
1st - Jessica A Sikora
Health/Safety/Social /PoliSci - Posters and Displays - Any other safety display/exhib
1st - Jessica A Sikora
of 0
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Bull Calf, Spring
1st - Autumn Pawlak
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Bull calf, fall
1st - Josie Radtke
1st - Trystan A Christoph
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Junior Champion Bull
1st - Autumn Pawlak
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Reserve Junior Champion Bull
1st - Trystan A Christoph
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Heifer Calf, Spring
1st - Jacob C Maier
1st - Autumn Pawlak
2nd - Lillian K Crosby
2nd - Trevor V Christoph
2nd - Travis J Christoph
3rd - Trent M Christoph
3rd - Riley A Hinke
4th - Clare F Bohl
4th - Trisha J Christoph
4th - Taylor Hinke
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Heifer calf, winter
1st - Lillian K Crosby
1st - Geneva G Nunes
2nd - Eric Wachtendonk
2nd - Travis J Christoph
3rd - Riley A Hinke
3rd - Elliott Gotham
4th - Trevor V Christoph
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Heifer calf, fall
1st - Eric Wachtendonk
1st - Alissa M Maier
2nd - Molly Bowe
2nd - Raeanne M Kaz
3rd - Carsen Severson
3rd - Taylor Hinke
4th - Brock Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Heifer calf, summer yearling
1st - Josie Radtke
1st - Brynn Zwiefelhofer
2nd - Brooklyn Leazott
2nd - Abby J Suvada
3rd - Trystan A Christoph
3rd - Emily Flaten
4th - Rachel L Omtvedt
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Heifer calf, spring yearling
1st - Josie Radtke
1st - Alissa M Maier
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Heifer calf, fall yearling
1st - Josie Radtke
1st - Jacob C Maier
2nd - Eric Wachtendonk
2nd - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Champion Heifer
1st - Lillian K Crosby
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Reserve Champion Heifer
1st - Alissa M Maier
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Cow 2-3 years
1st - Eric Wachtendonk
1st - Alissa M Maier
2nd - Trent D Fransway
2nd - Mitchell Drilling
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Cow, 3-4 years
1st - Alissa M Maier
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Cow, 4-5 years
1st - Eric Wachtendonk
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Dry Cow, 3 years and older
1st - Geneva G Nunes
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Champion Cow
1st - Eric Wachtendonk
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Reserve Champion Cow
1st - Alissa M Maier
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Grand Champ Female
1st - Eric Wachtendonk
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Holstein - Reserve Grand Champion Female
1st - Alissa M Maier
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Heifer calf, summer yearling
1st - Nicholas T Goettl
1st - Abigail R Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Heifer calf, fall yearling
1st - Nicholas T Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Championship Heifer
1st - Nicholas T Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Reserve Champion Heifer
1st - Nicholas T Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Cow, 2-3 years
1st - Nicholas T Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Champion Cow
1st - Nicholas T Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Grand Champion Female
1st - Nicholas T Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Jersey - Reserve Grand Champion Female
1st - Nicholas T Goettl
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Guernsey - Heifer calf, winter yearling
1st - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Guernsey - Championship Heifer
1st - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Ayrshire - Heifer calf, winter
1st - Robert Fasbender
1st - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Ayrshire - Heifer calf, fall
1st - Brock Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Ayrshire - Heifer calf, winter yearling
1st - Robert Fasbender
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Ayrshire - Heifer calf, fall yearling
1st - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Ayrshire - Championship Heifer
1st - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Purebred Ayrshire - Reserve Champion Heifer
1st - Brock Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Heifer calf, spring
1st - Morgan M Hilger
1st - Emily Ausman
2nd - Hannah S Brunner
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Heifer calf, winter
1st - Emily Ausman
1st - Traycen T Bowe
2nd - Morgan M Hilger
2nd - Hannah S Brunner
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Heifer calf, summer yearling
1st - Jazzi K Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Heifer calf, spring yearling
1st - Traycen T Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Heifer, fall yearling
1st - Brock Nesvacil
2nd - Lindsey M Schimmel
2nd - Anna Glenz
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Champion Heifer
1st - Emily Ausman
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Reserve Champion Heifer
1st - Morgan M Hilger
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Cow 2-3 years
1st - Jazzi K Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Cow, over 4 years
1st - Jazzi K Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Dry cow, 3 years and over
1st - Zoey E Pitts
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Champion Cow
1st - Jazzi K Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Holstein - Reserve Champion Cow
1st - Jazzi K Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Brown Swiss - Heifer calf, spring
1st - Jazzi K Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Brown Swiss - Heifer calf, fall
1st - Luke T Krueger
1st - Traycen T Bowe
2nd - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Brown Swiss - Champion Heifer
1st - Luke T Krueger
Junior Fair Dairy Cattle - Grade Brown Swiss - Reserve Champion Heifer
1st - Traycen T Bowe
Junior Fair Dairy Cattle - Grade, Any Other Breed - Heifer calf, spring
1st - Zachary F Straskowski
Junior Fair Dairy Cattle - Grade, Any Other Breed - Heifer calf, fall
1st - Brock Nesvacil
2nd - Holly Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Grade, Any Other Breed - Heifer calf, summer yearling
1st - Brock Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Grade, Any Other Breed - Heifer, winter yearling
1st - Zoey E Pitts
Junior Fair Dairy Cattle - Grade, Any Other Breed - Heifer, fall yearling
1st - Brock Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Grade, Any Other Breed - Champion Heifer
1st - Zoey E Pitts
Junior Fair Dairy Cattle - Grade, Any Other Breed - Reserve Champion Heifer
1st - Brock Nesvacil
Junior Fair Dairy Cattle - Club Herd - Club Herd
1st - Jim Town Jumpers 4H Club
2nd - Bloomer FFA
3rd - Hay Creek Ramblers 4H Club
4th - Edson Hilltop 4-H Club
Junior Fair Dairy Cattle - Showmanship - Beginners, grades 3-6
1st - Kathryn Ludack
1st - Morgan M Hilger
1st - Trevor V Christoph
2nd - Elliott Gotham
2nd - Traycen T Bowe
2nd - Nicholas T Goettl
2nd - Holly Nesvacil
3rd - Abigail R Goettl
3rd - Clare F Bohl
3rd - Trisha J Christoph
4th - Brock Nesvacil
4th - Zachary F Straskowski
4th - Trent M Christoph
4th - Anna Glenz
Junior Fair Dairy Cattle - Showmanship - Intermediate, grades 7-9
1st - Luke T Krueger
1st - Brynn Zwiefelhofer
2nd - Trystan A Christoph
2nd - Zoey E Pitts
3rd - Lillian K Crosby
3rd - Travis J Christoph
4th - Mitchell Drilling
4th - Brooklyn Leazott
4th - Lindsey M Schimmel
Junior Fair Dairy Cattle - Showmanship - Senior, grades 10-13
1st - Geneva G Nunes
1st - Eric Wachtendonk
1st - Jacob C Maier
1st - Alissa M Maier
2nd - Jazzi K Bowe
2nd - Robert Fasbender
2nd - Abby J Suvada
2nd - Rachel L Omtvedt
3rd - Emily Ausman
3rd - Molly Bowe
3rd - Josie Radtke
3rd - Raeanne M Kaz
4th - Emily Flaten
4th - Trent D Fransway
4th - Carsen Severson
4th - Autumn Pawlak
4th - Hannah S Brunner
Junior Fair Dairy Cattle - Herdsmanship - Herdsmanship Contest
1st - Jim Town Jumpers 4H Club
2nd - Sunny Valley 4H
3rd - Drywood Dodgers
4th - Howard Wheaton 4-H Club
Junior Fair Beef Cattle - Purebred Hereford - Heifer, junior yearling
1st - Julia Lyons
Junior Fair Beef Cattle - Purebred Simmental - Heifer, summer yearling
1st - Bryce Kragness
Junior Fair Beef Cattle - Purebred Simmental - Cow, 2 years and over
1st - Jamie Lyons
Junior Fair Beef Cattle - Purebred Simmental - Cow and offspring
1st - Jamie Lyons
Junior Fair Beef Cattle - Purebred Simmental - Reserve Champion/Female
1st - Jamie Lyons
Junior Fair Beef Cattle - Purebred, Any Other Breed - Bull Calf, junior
1st - Jadeyn Schneider
1st - Kelsey L Kuehni
2nd - Ashton J Zwiefelhofer
Junior Fair Beef Cattle - Purebred, Any Other Breed - Champion Bull
1st - Kelsey L Kuehni
Junior Fair Beef Cattle - Purebred, Any Other Breed - Heifer calf, junior
1st - Kelsey L Kuehni
Junior Fair Beef Cattle - Purebred, Any Other Breed - Heifer, junior yearling
1st - Jadeyn Schneider
1st - Bryce Kragness
2nd - Jamie Lyons
2nd - Julia Lyons
Junior Fair Beef Cattle - Purebred, Any Other Breed - Cow, 2 years and over
1st - Jadeyn Schneider
1st - Kelsey L Kuehni
Junior Fair Beef Cattle - Purebred, Any Other Breed - Cow and offspring
1st - Jadeyn Schneider
1st - Kelsey L Kuehni
Junior Fair Beef Cattle - Grades and Crossbreeds - Heifer calf, summer yearling
1st - Emily A Lagesse
1st - Anthony Glenz
2nd - Anna Glenz
Junior Fair Beef Cattle - Grades and Crossbreeds - Heifer calf, junior yearling
1st - Taylor S Lindsay
1st - Emily Elmhorst
2nd - Levi J Lindsay
2nd - Emily A Lagesse
3rd - Matt Elmhorst
3rd - Brody Lueck
Junior Fair Beef Cattle - Grades and Crossbreeds - Heifer calf, senior yearling
1st - Ally M Lehmann
Junior Fair Beef Cattle - Grades and Crossbreeds - Cow, 2 years and older
1st - Anthony Glenz
1st - Anna Glenz
2nd - Emily M Syverson
Junior Fair Beef Cattle - Grades and Crossbreeds - Cow and Offspring
1st - Emily Elmhorst
1st - Anthony Glenz
2nd - Emily M Syverson
2nd - Anna Glenz
Junior Fair Beef Cattle - Market Class/Beef - Light Weight Non Market Class
1st - Emily A Lagesse
1st - Jamie Lyons
2nd - Jessica L Lagesse
Junior Fair Beef Cattle - Market Class/Beef - Ultra Light Weight
1st - Tucker S Kempe
1st - Eric Wachtendonk
1st - Makendal O Kempe
2nd - Makaiah M Kempe
2nd - Jamie Lyons
2nd - Tyler Laird
3rd - Josie Radtke
3rd - Elijah Sorenson
3rd - Brooklyn Leazott
4th - Clayton Frazer
4th - Julia Lyons
4th - Avery Michels
Junior Fair Beef Cattle - Market Class/Beef - Market Animal/medium weight
1st - Kelsey L Kuehni
1st - Jadeyn Schneider
1st - Emily Elmhorst
2nd - Tucker S Kempe
2nd - Jade Sorenson
2nd - Jessica L Lagesse
3rd - Austin Michels
3rd - Nick Frazer
3rd - Bryce Kragness
4th - Kianna Turner
4th - Christopher Pieper
4th - Jamie Lyons
Junior Fair Beef Cattle - Market Class/Beef - Market Animal/heavy weight
1st - Eric Wachtendonk
1st - Jessica L Lagesse
1st - Jadeyn Schneider
2nd - Emily A Lagesse
2nd - Levi J Lindsay
2nd - Matt Elmhorst
3rd - Bryce Kragness
3rd - Emily Elmhorst
3rd - Meagan Frazer
4th - Kelsey L Kuehni
4th - Jacob C Maier
4th - Zoey E Pitts
Junior Fair Beef Cattle - Market Class/Dairy - Market Animal/light
1st - Abby J Suvada
1st - Emily Mahr
2nd - Monica E Derks
2nd - Ally M Lehmann
3rd - Chris Elmhorst
Junior Fair Beef Cattle - Market Class/Dairy - Market Animal/medium weight
1st - Cole A Boettcher
1st - Elliott Gotham
2nd - Mckenzie L Derks
2nd - Josie Radtke
3rd - Tim D Krueger
3rd - Elijah Sorenson
4th - Brendon M Derks
4th - Tate S Derks
Junior Fair Beef Cattle - Market Class/Carcass - Carcass
1st - Tim D Krueger
1st - Levi J Lindsay
1st - Cole A Boettcher
1st - Elijah Sorenson
1st - Tate S Derks
1st - Josie Radtke
1st - Emily A Lagesse
1st - Jessica L Lagesse
1st - Kianna Turner
2nd - Jadeyn Schneider
2nd - Jade Sorenson
2nd - Meagan Frazer
2nd - Brendon M Derks
2nd - Monica E Derks
2nd - Mckenzie L Derks
2nd - Tucker S Kempe
2nd - Makendal O Kempe
2nd - Eric Wachtendonk
3rd - Bryce Kragness
3rd - Tyler Laird
3rd - Matt Elmhorst
3rd - Emily Elmhorst
3rd - Nick Frazer
3rd - Emily Mahr
3rd - Elliott Gotham
3rd - Makaiah M Kempe
3rd - Kelsey L Kuehni
4th - Austin Michels
4th - Chris Elmhorst
4th - Clayton Frazer
4th - Ally M Lehmann
4th - Jacob C Maier
4th - Christopher Pieper
4th - Jamie Lyons
4th - Julia Lyons
4th - Zoey E Pitts
4th - Abby J Suvada
Junior Fair Beef Cattle - Showmanship - Beginners, grades 3-6
1st - Jessica L Lagesse
1st - Julia Lyons
2nd - Elliott Gotham
2nd - Makaiah M Kempe
2nd - Anthony Glenz
3rd - Chris Elmhorst
3rd - Elijah Sorenson
4th - Ashton J Zwiefelhofer
4th - Levi J Lindsay
4th - Tate S Derks
Junior Fair Beef Cattle - Showmanship - Intermediate, grades 7-9
1st - Emily Elmhorst
1st - Kelsey L Kuehni
1st - Emily A Lagesse
2nd - Meagan Frazer
2nd - Mckenzie L Derks
2nd - Makendal O Kempe
2nd - Jamie Lyons
3rd - Taylor S Lindsay
3rd - Emily M Syverson
3rd - Zoey E Pitts
4th - Tyler Laird
4th - Matt Elmhorst
4th - Nick Frazer
4th - Clayton Frazer
Junior Fair Beef Cattle - Showmanship - Seniors, grades 10-13
1st - Bryce Kragness
1st - Jadeyn Schneider
1st - Abby J Suvada
1st - Eric Wachtendonk
2nd - Jade Sorenson
2nd - Josie Radtke
2nd - Christopher Pieper
2nd - Kianna Turner
3rd - Cole A Boettcher
3rd - Ally M Lehmann
3rd - Tucker S Kempe
3rd - Jacob C Maier
4th - Austin Michels
4th - Tim D Krueger
4th - Emily Mahr
4th - Brendon M Derks
Junior Fair Swine - Market Hogs - Ultralight/190-229 lbs
1st - Courtney Raymond
1st - Natalie Schueller
2nd - Michelle Asselin
2nd - Jacob Raymond
Junior Fair Swine - Market Hogs - Light Weight
1st - Adam L Kyes
1st - Isaiah J Kyes
1st - Samuel Krejci
1st - Elizabeth J Boiteau
1st - Morgan M Hilger
1st - Spencer J Andrews
1st - Blake Sikora
1st - Tynan J Schueller
2nd - David L Kyes
2nd - Griffin Dachel
2nd - Samantha R Engel-boiteau
2nd - Abigale Pieper
2nd - Peter Stoffel
2nd - Deven Asselin
2nd - Jeffrey Sikora
2nd - Avery Michels
3rd - Anna Glenz
3rd - Grace Dachel
3rd - Zachary Pieper
3rd - Jonathon M Fossum
3rd - Beth M Mcilquham
3rd - Ally M Lehmann
3rd - Evan A Freed
3rd - Dezirae Walters
4th - Sophia N Anderson
4th - Janelle M Schesel
4th - Lillian J Kuske
4th - Kristine N Felmlee
4th - Brock Krumenauer
4th - Joseph Muszynski
4th - Robert Fasbender
4th - Austin Walters
Junior Fair Swine - Market Hogs - Medium weight
1st - Hunter M Hall
1st - Anna Glenz
1st - Kennedy A Kuehni
1st - Nicholas Frank
1st - Brooke Degidio
1st - Eric Wachtendonk
1st - Will Wanish
1st - Maveric J Suvada
2nd - Samuel Krejci
2nd - Jazzi K Bowe
2nd - Abigale Pieper
2nd - Melanie Krumenauer
2nd - Owen C King
2nd - Peter Stoffel
2nd - Austin Michels
2nd - Avery Michels
2nd - Elizabeth J Boiteau
2nd - Adeline Frank
3rd - Emma Krejci
3rd - Blayde T Bowe
3rd - Sawyer Nesvacil
3rd - Dominick E Escoto
3rd - Traycen T Bowe
3rd - Jaryn J Schesel
3rd - Dezirae Walters
3rd - Maggie Keeku
3rd - Aiden J Mahr
4th - Janelle M Schesel
4th - Kristine N Felmlee
4th - Brock Krumenauer
4th - Spencer J Andrews
4th - Samantha R Engel-boiteau
4th - Robert Fasbender
4th - Ben P Steffes
4th - Blake Sikora
4th - Griffin Dachel
4th - Addison K Mahr
4th - Jacob Sikora
Junior Fair Swine - Market Hogs - Heavy weight
1st - Hunter M Hall
1st - Blayde T Bowe
1st - Brooklyn Leazott
1st - Dominick E Escoto
1st - Owen C King
1st - Will Wanish
1st - Ben P Steffes
1st - Eric Wachtendonk
2nd - Emma Krejci
2nd - Jazzi K Bowe
2nd - Traycen T Bowe
2nd - Brooke Degidio
2nd - Austin Michels
2nd - Ally M Lehmann
2nd - Evan A Freed
2nd - Adeline Frank
3rd - Maggie Keeku
3rd - Kennedy A Kuehni
3rd - Grace Dachel
3rd - Morgan M Hilger
3rd - Lillian J Kuske
3rd - Zachary Pieper
3rd - Joseph Muszynski
3rd - Thomas B Atter
4th - Heidi Keeku
4th - Aiden J Mahr
4th - Madden Mahr
4th - Katlyn M Mercier
4th - Megan M Mercier
4th - Jaryn J Schesel
4th - Melanie Krumenauer
4th - Jacob Sikora
Junior Fair Swine - Carcass - Carcass
1st - Peter Stoffel
1st - Brooklyn Leazott
1st - Avery Michels
1st - Emma Krejci
1st - Morgan M Hilger
1st - Joseph Muszynski
1st - Dezirae Walters
1st - Adam L Kyes
1st - Adeline Frank
1st - Nicholas Frank
1st - Owen C King
1st - Addison K Mahr
1st - Maveric J Suvada
2nd - Brooke Degidio
2nd - Sawyer Nesvacil
2nd - Samuel Krejci
2nd - Samantha R Engel-boiteau
2nd - Kristine N Felmlee
2nd - Hunter M Hall
2nd - Zachary Pieper
2nd - Austin Walters
2nd - David L Kyes
2nd - Dominick E Escoto
2nd - Grace Dachel
2nd - Kennedy A Kuehni
2nd - Jacob Sikora
3rd - Spencer J Andrews
3rd - Traycen T Bowe
3rd - Elizabeth J Boiteau
3rd - Ben P Steffes
3rd - Evan A Freed
3rd - Lillian J Kuske
3rd - Jaryn J Schesel
3rd - Janelle M Schesel
3rd - Isaiah J Kyes
3rd - Griffin Dachel
3rd - Aiden J Mahr
3rd - Abigale Pieper
3rd - Will Wanish
4th - Jazzi K Bowe
4th - Robert Fasbender
4th - Madden Mahr
4th - Melanie Krumenauer
4th - Brock Krumenauer
4th - Blake Sikora
4th - Jeffrey Sikora
4th - Maggie Keeku
4th - Heidi Keeku
4th - Blayde T Bowe
4th - Anna Glenz
4th - Megan M Mercier
4th - Katlyn M Mercier
Junior Fair Swine - Showmanship - Beginners, grades 3-6
1st - Morgan M Hilger
1st - Blake Sikora
1st - Dominick E Escoto
1st - Adeline Frank
1st - Natalie Schueller
1st - Kennedy A Kuehni
2nd - Elizabeth J Boiteau
2nd - Melanie Krumenauer
2nd - Jacob Raymond
2nd - Jeffrey Sikora
2nd - Griffin Dachel
2nd - Aiden J Mahr
2nd - Maveric J Suvada
3rd - Madden Mahr
3rd - Brock Krumenauer
3rd - Zachary Pieper
3rd - Deven Asselin
3rd - Heidi Keeku
3rd - Tynan J Schueller
3rd - Anna Glenz
4th - Traycen T Bowe
4th - Joseph Muszynski
4th - Janelle M Schesel
4th - Nicholas Frank
4th - Owen C King
4th - Addison K Mahr
4th - Thomas B Atter
Junior Fair Swine - Showmanship - Intermediate grades 7-9
1st - Avery Michels
1st - Jaryn J Schesel
1st - Jonathon M Fossum
1st - Jacob Sikora
1st - Will Wanish
2nd - Brooke Degidio
2nd - Brooklyn Leazott
2nd - Ben P Steffes
2nd - Isaiah J Kyes
2nd - Adam L Kyes
3rd - Kristine N Felmlee
3rd - Michelle Asselin
3rd - Austin Walters
3rd - David L Kyes
3rd - Abigale Pieper
4th - Courtney Raymond
4th - Evan A Freed
4th - Lillian J Kuske
4th - Grace Dachel
4th - Megan M Mercier
Junior Fair Swine - Showmanship - Senior, grade 10-13
1st - Emma Krejci
1st - Peter Stoffel
1st - Eric Wachtendonk
1st - Beth M Mcilquham
2nd - Austin Michels
2nd - Samantha R Engel-boiteau
2nd - Maggie Keeku
2nd - Katlyn M Mercier
3rd - Jazzi K Bowe
3rd - Hunter M Hall
3rd - Dezirae Walters
3rd - Ally M Lehmann
4th - Spencer J Andrews
4th - Sawyer Nesvacil
4th - Samuel Krejci
4th - Robert Fasbender
4th - Blayde T Bowe
Junior Fair Sheep - Suffolk - Winter Ram Lamb
1st - Cole Ludwigson
Junior Fair Sheep - Suffolk - Yearling Ram
1st - Cordell J Rajek
1st - Ashley M Rajek
Junior Fair Sheep - Suffolk - Winter Ewe Lamb
1st - Wyatt Gotham
Junior Fair Sheep - Suffolk - Yearling Ewe
1st - Wyatt Gotham
Junior Fair Sheep - Suffolk - Pair of Lambs
1st - Wyatt Gotham
Junior Fair Sheep - Suffolk - Flock
1st - Wyatt Gotham
Junior Fair Sheep - Hampshire - Mature Ewe
1st - Larissa I Fossum
Junior Fair Sheep - Any Other/Meat Type - Winter Ram Lamb
1st - Elizabeth J Rajek
Junior Fair Sheep - Any Other/Meat Type - Yearling Ewe
1st - Cordell J Rajek
Junior Fair Sheep - Grades and Crossbreeds - Spring Ewe Lamb
1st - Larissa I Fossum
Junior Fair Sheep - Grades and Crossbreeds - Winter Ewe Lamb
1st - Ashley M Rajek
1st - Olivia Heidtke
2nd - Cordell J Rajek
2nd - Wyatt Gotham
3rd - Larissa I Fossum
4th - Allen Harelstad
Junior Fair Sheep - Grades and Crossbreeds - Yearling Ewe
1st - Ashley M Rajek
2nd - Andrew Gotham
3rd - Caleb W Gotham
4th - Wyatt Gotham
Junior Fair Sheep - Grades and Crossbreeds - Mature Ewe
1st - Larissa I Fossum
Junior Fair Sheep - Market Lambs - Market Lamb/light
1st - Heidi Keeku
1st - Maycee Heidtke
2nd - Emily Keeku
2nd - Andrew Gotham
2nd - Cole Ludwigson
3rd - Caleb W Gotham
3rd - Larissa I Fossum
4th - Faith C Bowe
4th - Elliott Gotham
4th - Connor P Fossum
Junior Fair Sheep - Market Lambs - Market Lamb/medium
1st - Ashley M Rajek
1st - Olivia Heidtke
1st - Lakken K Burzynski
2nd - Caleb W Gotham
2nd - Maycee Heidtke
2nd - Juliann M Geissler
3rd - Elizabeth J Rajek
3rd - Cole Ludwigson
4th - Elliott Gotham
4th - Wyatt Gotham
4th - Alexia Harelstad
4th - Larissa I Fossum
4th - Connor P Fossum
Junior Fair Sheep - Market Lambs - Market Lamb/heavy
1st - Andrew Gotham
1st - Olivia Heidtke
1st - Emily Keeku
2nd - Cordell J Rajek
2nd - Cordell J Rajek
2nd - Elizabeth J Rajek
3rd - Breckin G Burzynski
3rd - Ashley M Rajek
3rd - Allen Harelstad
4th - Faith C Bowe
4th - Wyatt Gotham
4th - Alexia Harelstad
Junior Fair Sheep - Carcass - Carcass
1st - Lakken K Burzynski
1st - Juliann M Geissler
1st - Emily Keeku
1st - Alexia Harelstad
2nd - Ashley M Rajek
2nd - Maycee Heidtke
2nd - Cole Ludwigson
2nd - Caleb W Gotham
2nd - Andrew Gotham
3rd - Olivia Heidtke
3rd - Breckin G Burzynski
3rd - Larissa I Fossum
3rd - Connor P Fossum
4th - Elizabeth J Rajek
4th - Cordell J Rajek
4th - Faith C Bowe
4th - Wyatt Gotham
4th - Allen Harelstad
Junior Fair Sheep - Showmanship - Beginner grades 3-6
1st - Olivia Heidtke
1st - Andrew Gotham
1st - Cole Ludwigson
2nd - Elizabeth J Rajek
2nd - Faith C Bowe
2nd - Elliott Gotham
3rd - Maycee Heidtke
3rd - Breckin G Burzynski
3rd - Heidi Keeku
4th - Allen Harelstad
4th - Connor P Fossum
Junior Fair Sheep - Showmanship - Intermediate grade 7-9
1st - Ashley M Rajek
1st - Wyatt Gotham
2nd - Caleb W Gotham
2nd - Juliann M Geissler
3rd - Emily Keeku
3rd - Larissa I Fossum
4th - Lakken K Burzynski
Junior Fair Sheep - Showmanship - Senior grade 10-13
1st - Cordell J Rajek
1st - Alexia Harelstad
Junior Fair Sheep - Showmanship - Lead Lamb Class
1st - Larissa I Fossum
2nd - Connor P Fossum
Junior Fair Goats - Registered - Junior Yearling
1st - Benjamin J Greene
2nd - Elizabeth A Greene
Junior Fair Goats - Registered - Senior Yearling
1st - Benjamin J Greene
2nd - Elizabeth A Greene
Junior Fair Goats - Registered - Aged Milker
1st - Benjamin J Greene
2nd - Elizabeth A Greene
Junior Fair Goats - Grade - Senior Doe Kid
1st - Bridget Buttke
Junior Fair Goats - Grade - Yearling Milker
1st - Sam L Steffes
Junior Fair Goats - Grade - Mature Milker
1st - Morgan Schofield
Junior Fair Goats - Pygmy - Senior Yearling
1st - Raeanne M Kaz
Junior Fair Goats - Meat - Senior Yearling
1st - Kaden A Matott
2nd - Kane P Matott
Junior Fair Goats - Meat - Yearling Milker
1st - Ben P Steffes
Junior Fair Goats - Meat - Junior Milker
1st - Kaden A Matott
2nd - Morgan Schofield
Junior Fair Goats - Meat - Mature Milker
1st - Ben P Steffes
Junior Fair Goats - Showmanship - Beginning Showmanship/gr 3-6
1st - Sam L Steffes
1st - Bridget Buttke
2nd - Kaden A Matott
2nd - Kane P Matott
Junior Fair Goats - Showmanship - Intermediate Showmanship 7-9
1st - Ben P Steffes
1st - Morgan Schofield
Junior Fair Goats - Showmanship - Senior Showmanship 10-13
1st - Elizabeth A Greene
1st - Raeanne M Kaz
2nd - Benjamin J Greene
Junior Fair Pleasure Horse - Halter - Pony 4+ at halter
1st - Emily M Syverson
1st - Ally M Lehmann
2nd - Natalie Schueller
2nd - Veronica M Klenke
3rd - Ruthann C Haile
Junior Fair Pleasure Horse - Halter - Horse 3 years or less/halter
1st - Molly Bowe
Junior Fair Pleasure Horse - Halter - Mares 4+ years at halter
1st - Ruthann C Haile
1st - Ally M Lehmann
2nd - Emily M Syverson
2nd - Beth M Mcilquham
3rd - Autumn Robinson
3rd - Kalli A Fliehr
3rd - Alexis D Caneff
3rd - Larissa M Kaz
Junior Fair Pleasure Horse - Halter - Gelding/4 and older/halter
1st - Natalie Schueller
1st - Molly Bowe
2nd - Melanie Krumenauer
2nd - Michelle Asselin
2nd - Beth M Mcilquham
3rd - Kalli A Fliehr
3rd - Hannah Tambornino
3rd - Raeanne M Kaz
4th - Joseph Muszynski
4th - Alison Brook
4th - Veronica M Klenke
Junior Fair Pleasure Horse - Showmanship - Beginners grades 3-6
1st - Natalie Schueller
2nd - Melanie Krumenauer
3rd - Alexis D Caneff
Junior Fair Pleasure Horse - Showmanship - Intermediate grade 7-9
1st - Ruthann C Haile
2nd - Larissa M Kaz
3rd - Isabelle Clark
4th - Carson E Sedivy
Junior Fair Pleasure Horse - Showmanship - Senior grade 10-13
1st - Molly Bowe
2nd - Beth M Mcilquham
3rd - Raeanne M Kaz
4th - Veronica M Klenke
Junior Fair Pleasure Horse - Showmanship - Horseless Horse/all grades
1st - Gabrielle Tillman
2nd - Marlene V Atter
3rd - Ginger Liddell
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - Wstrn Pony/under saddle 10-13
4th - Ally M Lehmann
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - W. Pony/under saddle gr3-9
1st - Natalie Schueller
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - W.Horse w/ Equipment gr. 10-13
1st - Raeanne M Kaz
2nd - Beth M Mcilquham
2nd - Molly Bowe
3rd - Sonia D Krueger
3rd - Alison Brook
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - W.Horse w/ Equipment gr. 7-9
1st - Ruthann C Haile
2nd - Isabelle Clark
2nd - Larissa M Kaz
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - W. Horse w/ Equipment gr. 3-6
3rd - Melanie Krumenauer
3rd - Joseph Muszynski
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - Walk/Trot Engl. Wes nonqualify
1st - Michelle Asselin
2nd - Veronica M Klenke
2nd - Molly Bowe
3rd - Ally M Lehmann
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - Pleasure Driving-light
1st - Ally M Lehmann
1st - Natalie Schueller
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - English/undersaddle 10-13
1st - Molly Bowe
1st - Raeanne M Kaz
2nd - Beth M Mcilquham
4th - Sonia D Krueger
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - English/under saddle 7-9
1st - Isabelle Clark
2nd - Ruthann C Haile
3rd - Larissa M Kaz
4th - Autumn Robinson
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - English/under saddle 3-6
1st - Natalie Schueller
3rd - Melanie Krumenauer
3rd - Joseph Muszynski
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - Hunter Hack-grade 10-13
1st - Beth M Mcilquham
1st - Raeanne M Kaz
2nd - Molly Bowe
3rd - Sonia D Krueger
Junior Fair Pleasure Horse - Pleasure - Hunter Hack-grade 3-9
2nd - Isabelle Clark
2nd - Natalie Schueller
4th - Melanie Krumenauer
4th - Larissa M Kaz
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - English under saddle 7-9
1st - Isabelle Clark
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - English under saddle 3-6
1st - Natalie Schueller
2nd - Melanie Krumenauer
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Discipline Rail gr. 10-13
1st - Raeanne M Kaz
2nd - Beth M Mcilquham
3rd - Molly Bowe
4th - Ally M Lehmann
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Discipline Rail/gr. 7-9
1st - Isabelle Clark
2nd - Ruthann C Haile
3rd - Larissa M Kaz
4th - Carson E Sedivy
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Discipline Rail/gr. 3-6
1st - Natalie Schueller
2nd - Melanie Krumenauer
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Equitation walk trot
1st - Alexis D Caneff
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Equitation/ove fence/gr. 10-13
1st - Molly Bowe
2nd - Beth M Mcilquham
3rd - Raeanne M Kaz
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Equitation/fence gr. 7-9
1st - Isabelle Clark
2nd - Larissa M Kaz
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Equitation/fence gr. 3-6
1st - Natalie Schueller
2nd - Melanie Krumenauer
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Western gr. 10-13
1st - Raeanne M Kaz
2nd - Molly Bowe
3rd - Beth M Mcilquham
4th - Alison Brook
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Western hrsmanship gr. 7-9
1st - Ruthann C Haile
2nd - Isabelle Clark
3rd - Carson E Sedivy
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Western hrsmanship gr. 3-6
1st - Natalie Schueller
2nd - Melanie Krumenauer
Junior Fair Pleasure Horse - Equitation/Horsemanship - Reinsmanship light animal
1st - Ally M Lehmann
Junior Fair Pleasure Horse - Trail Class - Riders grade 10-13
1st - Molly Bowe
1st - Raeanne M Kaz
3rd - Alison Brook
Junior Fair Pleasure Horse - Trail Class - Riders grade 7-9
1st - Isabelle Clark
2nd - Ruthann C Haile
4th - Larissa M Kaz
Junior Fair Pleasure Horse - Trail Class - Riders grandes 3-6
1st - Natalie Schueller
3rd - Alexis D Caneff
4th - Melanie Krumenauer
Junior Fair Pleasure Horse - Trail Class - Obsticle driving/all grades
1st - Natalie Schueller
2nd - Ally M Lehmann
Junior Fair Pleasure Horse - Attire - embellished gr.10-13
1st - Ally M Lehmann
Junior Fair Pleasure Horse - Costume - Riders all grades
1st - Joseph Muszynski
1st - Ally M Lehmann
2nd - Natalie Schueller
Junior Fair Pleasure Horse - Displays - Poster/photo series
1st - Haley Adkins
Junior Fair Pleasure Horse - Displays - Single photo of horse
1st - Kalli A Fliehr
1st - Marlene V Atter
Junior Fair Pleasure Horse - Tack Class - Exhibitor grades 10-13
1st - Kalli A Fliehr
1st - Raeanne M Kaz
2nd - Ally M Lehmann
2nd - Veronica M Klenke
Junior Fair Pleasure Horse - Tack Class - Exhibitor grades 7-9
1st - Ginger Liddell
Junior Fair Pleasure Horse - Tack Class - Exhibitor grades 3-6
2nd - Joseph Muszynski
Junior Fair Poultry - Any American Breed - Hen
1st - Elijah Sorenson
1st - Cal Lueck
2nd - Jade Sorenson
2nd - Lillian K Crosby
3rd - Megan Cornell
Junior Fair Poultry - Any Asiatic Breed - Rooster
1st - Storm H Tiry
Junior Fair Poultry - Any Asiatic Breed - Hen
1st - Storm H Tiry
2nd - Jade Sorenson
Junior Fair Poultry - Any Asiatic Breed - Cockerel
1st - Megan Cornell
2nd - Luke Spaeth
Junior Fair Poultry - Any Asiatic Breed - Pullet
1st - Megan Cornell
1st - Luke Spaeth
2nd - Marlene V Atter
Junior Fair Poultry - Any Continental Breed - Rooster
4th - Jade Sorenson
Junior Fair Poultry - Any Continental Breed - Hen
1st - Jade Sorenson
1st - Elijah Sorenson
2nd - Elizabeth A Greene
2nd - Cal Lueck
Junior Fair Poultry - Any English Breed - Rooster
1st - Lillian K Crosby
Junior Fair Poultry - Any English Breed - Hen
1st - Lanie Lueck
Junior Fair Poultry - Any English Breed - Pullet
1st - Marlene V Atter
Junior Fair Poultry - Any Mediterranean Breed - Hen
1st - Brody Lueck
1st - Cal Lueck
Junior Fair Poultry - Any Mediterranean Breed - Pullet
1st - Brady Junker
Junior Fair Poultry - Any Other Standard Breed - Hen
1st - Thomas B Atter
Junior Fair Poultry - Any Crossbred Standard Size - Rooster
1st - Elizabeth A Greene
Junior Fair Poultry - Any Crossbred Standard Size - Hen
1st - Megan Cornell
1st - Luke Spaeth
2nd - Marlene V Atter
2nd - Storm H Tiry
Junior Fair Poultry - Single Comb/Clean Legged Breed - Rooster
1st - Elizabeth A Greene
1st - Benjamin J Greene
Junior Fair Poultry - Single Comb/Clean Legged Breed - Hen
1st - Marlene V Atter
2nd - Benjamin J Greene
2nd - Elizabeth A Greene
Junior Fair Poultry - Rose Comb - Rooster
1st - Alexander L Williams
Junior Fair Poultry - Rose Comb - Hen
1st - Alexander L Williams
Junior Fair Poultry - Any Feather Legged Breed - Rooster
1st - Miles Lueck
1st - Brady Junker
2nd - Elijah Sorenson
Junior Fair Poultry - Any Feather Legged Breed - Hen
1st - Megan Cornell
1st - Miles Lueck
2nd - Brady Junker
2nd - Elijah Sorenson
3rd - Syleen Seichter
3rd - Jade Sorenson
Junior Fair Poultry - Any Feather Legged Breed - Cockeral
1st - Lillian K Crosby
2nd - Brady Junker
2nd - Megan Cornell
Junior Fair Poultry - Any Feather Legged Breed - Pullet
2nd - Brady Junker
2nd - Megan Cornell
Junior Fair Poultry - Any Crossbred Bantam Size - Hen
1st - Lanie Lueck
2nd - Brody Lueck
Junior Fair Poultry - Any Duck Breed - Male
1st - Elijah Sorenson
2nd - Marlene V Atter
Junior Fair Poultry - Any Duck Breed - Female
1st - Elijah Sorenson
2nd - Marlene V Atter
2nd - Thomas B Atter
Junior Fair Poultry - Poultry Showmanship - Beginners, grades 3-6
1st - Syleen Seichter
1st - Alexander L Williams
2nd - Miles Lueck
2nd - Storm H Tiry
2nd - Marlene V Atter
2nd - Thomas B Atter
3rd - Lanie Lueck
Junior Fair Poultry - Poultry Showmanship - Intermediate, grades 7-9
1st - Cal Lueck
1st - Lillian K Crosby
Junior Fair Poultry - Poultry Showmanship - Seniors, grades 10-13
1st - Brady Junker
1st - Megan Cornell
2nd - Luke Spaeth
Junior Fair Rabbits - Lops - Buck, under 6 months
1st - HKylee Hetchler
Junior Fair Rabbits - Lops - Doe, under 6 months
1st - Megan Cornell
1st - Brady Junker
Junior Fair Rabbits - Lops - Buck, over 6 months
1st - Blake Sikora
Junior Fair Rabbits - Lops - Doe, over 6 months
1st - Lillian J Kuske
1st - Jessica A Sikora
2nd - Evalynn R Williams
Junior Fair Rabbits - Dutch - Buck, under 6 months
1st - Jessica A Sikora
Junior Fair Rabbits - Dutch - Buck, over 6 months
1st - Santanna L Longdo
Junior Fair Rabbits - Netherland Dwarf & Polish - Doe, over 6 months
1st - Josselyn Sorenson
Junior Fair Rabbits - Wool Breeds - Buck, under 6 months
1st - Santanna L Longdo
Junior Fair Rabbits - Wool Breeds - Doe, under 6 months
1st - Santanna L Longdo
Junior Fair Rabbits - Wool Breeds - Buck, over 6 months
1st - Kristine N Felmlee
Junior Fair Rabbits - Wool Breeds - Doe, over 6 months
1st - Santanna L Longdo
1st - Ally M Lehmann
2nd - Josselyn Sorenson
Junior Fair Rabbits - Rex Breeds - Buck, over 6 months
1st - Santanna L Longdo
1st - Jessica A Sikora
Junior Fair Rabbits - Rex Breeds - Doe, over 6 months
1st - Chloe Prince
1st - Blake Sikora
2nd - Evalynn R Williams
Junior Fair Rabbits - Any other small fancy breed - Buck, over 6 months
1st - Kianna M Prince
1st - Blake Sikora
Junior Fair Rabbits - Any other small fancy breed - Doe, over 6 months
1st - Kianna M Prince
Junior Fair Rabbits - New Zealand (all colors) - Doe, over 8 months
1st - Blake Sikora
1st - Alexander L Williams
Junior Fair Rabbits - Any other large breed - Doe, under 6 months
1st - Josselyn Sorenson
Junior Fair Rabbits - Any other large breed - Buck, 6-8 months
1st - Santanna L Longdo
Junior Fair Rabbits - Any other large breed - Buck over 8 months
1st - Katherine Zimmerman
1st - Elijah Sorenson
2nd - Alexander L Williams
Junior Fair Rabbits - Any other large breed - Doe, over 8 months
1st - Blake Sikora
Junior Fair Rabbits - Meat Rabbits - Pen of meat rabbits (3)
1st - Blake Sikora
Junior Fair Rabbits - Meat Rabbits - Single Fryer/see description
1st - Jessica A Sikora
Junior Fair Rabbits - Crossbred rabbit or pet rabbit - Buck, under 6 months
1st - Teryn Close
Junior Fair Rabbits - Crossbred rabbit or pet rabbit - Buck, over 6 months
1st - Abigail R Goettl
1st - Kristine N Felmlee
1st - Kristine N Felmlee
1st - Alexa R Liszewski
1st - Alexia Koenig
Junior Fair Rabbits - Crossbred rabbit or pet rabbit - Doe, over 6 months
1st - Nicholas Flashinski
1st - Natalie P Liszewski
1st - Hannah Tambornino
1st - Jessica A Sikora
1st - Evalynn R Williams
Junior Fair Rabbits - Showmanship - Beginner, grade 3-6
1st - Chloe Prince
1st - Blake Sikora
1st - Teryn Close
2nd - Nicholas Flashinski
2nd - Evalynn R Williams
2nd - Alexander L Williams
Junior Fair Rabbits - Showmanship - Intermediate, grade 7-9
1st - Kristine N Felmlee
1st - Kianna M Prince
2nd - Katherine Zimmerman
2nd - Alexia Koenig
Junior Fair Rabbits - Showmanship - Senior, grade 10-13
1st - Ally M Lehmann
1st - Jessica A Sikora
Junior Fair Dog Obedience - Dogs - Prenovice A, grade 3-8
1st - Larissa M Kaz
2nd - Natalie C Steiger
Junior Fair Dog Obedience - Dogs - Prenovice A, grade 9-13
2nd - Scott Tillman
Junior Fair Dog Obedience - Dogs - Prenovice B, grade 9-13
1st - Patrick T Klenke
2nd - Raeanne M Kaz
Junior Fair Dog Obedience - Dogs - Novice-grades 3-8
1st - Sarah A Steiger
2nd - Adia J Hardt
Junior Fair Dog Obedience - Dogs - Novice Grades 9-13
2nd - Patrick T Klenke
Junior Fair Dog Obedience - Showmanship - Novice (1st year)
1st - Larissa M Kaz
2nd - Natalie C Steiger
Junior Fair Dog Obedience - Showmanship - Open (All Others)
1st - Patrick T Klenke
2nd - Raeanne M Kaz
3rd - Sarah A Steiger
Junior Fair Dog Obedience - Showmanship - Best Junior Handler
1st - Patrick T Klenke
Junior Fair Small Animals - Small Animals - Guinea Pigs
1st - Amber Schofield
Junior Fair Small Animals - Other Small Pets Displays - Display/Any other sm animal
1st - Liam Dewitz
Junior Fair Small Animals - Animal Science - Poster-Animal Breeds
1st - Nolan W Freed
Junior Fair Small Animals - Animal Science - Poster-Project Parts
1st - Joseph Muszynski
1st - Jessica A Sikora
4th - Veronica M Klenke
Junior Fair Small Animals - Animal Science - Poster-Nutrition of Animal
1st - Jessica A Sikora
Junior Fair Small Animals - Animal Science - Poster/Animal Health
1st - Veronica M Klenke
Junior Fair Small Animals - Veterinary Science - Exhibit/animal health/danger
1st - Jessica A Sikora
2nd - Jadyn L Zwiefelhofer
Junior Fair Small Animals - Veterinary Science - Life cycle/infectious organism
1st - Jessica A Sikora
Junior Fair Small Animals - Veterinary Science - vitamin/mineral deficiency
1st - Jessica A Sikora
Junior Fair Small Animals - Veterinary Science - Common Livestock Disease
2nd - Elizabeth J Boiteau
Junior Fair Cats - Cats - Long Hair Neuter
1st - Emily Honaker
Junior Fair Cats - Cats - Short Hair Neuter
1st - Nolan W Freed
2nd - Shelby Johnson
Junior Fair Cats - Cats - Adult Long Hair Female
1st - Marlene V Atter
Junior Fair Cats - Cats - Long Hair Spay
1st - Austin Walters
Junior Fair Cats - Cats - Short Hair Spay
1st - Ryan W Schutte
Junior Fair Cats - Showmanship - Beginners, grades 3-6
1st - Shelby Johnson
1st - Marlene V Atter
2nd - Emily Honaker
2nd - Nolan W Freed
2nd - Ryan W Schutte
Junior Fair Cats - Showmanship - Intermediate, grades7-9
1st - Austin Walters
Jr. Fair Plant & Soil Science - Field Crops - 5 stalks-90-94 day maturity
1st - Anthony Glenz
2nd - Adam Glenz
Jr. Fair Plant & Soil Science - Field Crops - Sheaf of alfalfa
1st - Bryce Kragness
Jr. Fair Plant & Soil Science - Vegetable Plates - Radishes, 8
1st - Eric A Benson
Jr. Fair Plant & Soil Science - Vegetable Plates - Green Tomatoes, 4
1st - Eric A Benson
2nd - Alexa R Liszewski
Jr. Fair Plant & Soil Science - Vegetable Plates - Pepper, Green-4 specimens
1st - Natalie P Liszewski
Jr. Fair Plant & Soil Science - Vegetable Plates - Ripe Tomatoes-4 specimens
3rd - Natalie P Liszewski
Jr. Fair Plant & Soil Science - Potatoes (6 per plate) - Norland
1st - Eric A Benson
Jr. Fair Flower & Houseplants - Perrennial/biennial - Lily, Tiger
2nd - Brody Lueck
Jr. Fair Flower & Houseplants - Perrennial/biennial - Lily/Oriental
2nd - Cal Lueck
Jr. Fair Flower & Houseplants - Perrennial/biennial - Phlox/1 stem
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Perrennial/biennial - arrangement for dinner table
2nd - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - African Violet from cutting
1st - Shelby Johnson
2nd - Gianna Sedlacek
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Foliage plant from cutting
1st - Clare F Bohl
1st - Will Wanish
2nd - Margaret C Bohl
2nd - Gianna Sedlacek
3rd - Wyatt Anderson
3rd - Alex Pruss
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Ivy from cutting
1st - Clare F Bohl
2nd - Margaret C Bohl
2nd - Syleen Seichter
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Fairy Garden
1st - Deegan Mcinnis
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - flowering housplant from seed
1st - Joseph Muszynski
2nd - Shelby Johnson
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - non-flowering from cutting
1st - Deegan Mcinnis
2nd - Margaret C Bohl
2nd - Clare F Bohl
3rd - Alex Pruss
3rd - Evangeline M Duenas Johnson
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - foliage plant from cutting
1st - Philip Sedlacek
2nd - Morgan Schofield
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Ivy from cutting
2nd - Philip Sedlacek
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Fairy Garden
1st - Teryn Close
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Non flowering from cutting
1st - Philip Sedlacek
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Cactur from cutting
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Foliage plant from cutting
1st - Jessica A Sikora
2nd - Benjamin Sedlacek
3rd - Josie Radtke
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Geranium from cutting
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Ivy from cutting
1st - Benjamin Sedlacek
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Fairy Garden
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Houseplants - Any non flowering from cutting
2nd - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Plant Crafts - Holiday item/plant material
1st - Deegan Mcinnis
Jr. Fair Flower & Houseplants - Plant Crafts - Corsage/artificial single flow
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Plant Crafts - Corsage/artificial/multi flowe
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Plant Crafts - Silk Flower Arrangement
1st - Jessica A Sikora
Jr. Fair Flower & Houseplants - Plant Crafts - Fairy Garden/Artificial
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Adventures - poster/display-Camping Safety
1st - Teryn Close
Natural Resource Sciences - Adventures - Scrapbook of trip
1st - Teryn Close
Natural Resource Sciences - Backpacking - Basic 1st Aid Kit/backpacking
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Backpacking - Basic Survival Kit
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Winter Travel - Poster-Any other related
2nd - Nadia Tambornino
Natural Resource Sciences - Natural Resources - Jewelry/Craft from rock
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Natural Resources - Poster-weather prediction
1st - Dominic A Hall
Natural Resource Sciences - Natural Resources - Poster/Cast-tracks identified
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Birds - Birdhouse or Feeder
2nd - Alex Pruss
Natural Resource Sciences - Birds - Poster-Bird migration
2nd - Dominic A Hall
Natural Resource Sciences - Fishing - Poster-10 game fish
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Fishing - Poster cleaning a fish
1st - Thomas B Atter
Natural Resource Sciences - Fishing - Display of 3 homemade lures
2nd - Thomas B Atter
Natural Resource Sciences - Fishing - Fishing Game or Puzzle
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Fishing - Ano other-Related to fishing
1st - Sam C Gramling
Natural Resource Sciences - Insects - Insect Display/30/2nd year
1st - Stanley Lang
Natural Resource Sciences - Insects - Exhibit of honey comb
1st - Philip Sedlacek
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Insects - Pint of honey
1st - Sophie Hoffman
Natural Resource Sciences - Insects - Homemade bee equipment
2nd - Veronica M Klenke
Natural Resource Sciences - Insects - Any Other related to insects
1st - Gianna Sedlacek
1st - Stanley Lang
Natural Resource Sciences - Trees - Collection-15 leaves
1st - Dominic A Hall
Natural Resource Sciences - Trees - One pint maple syrup
1st - Samantha Wirtz
1st - Cheri-grace C Wild
2nd - Morgan Wirtz
3rd - Griffin Dachel
3rd - Grace Dachel
Natural Resource Sciences - Trees - Any other related to trees
1st - Liam Dewitz
Natural Resource Sciences - Wildflowers - display 10 pressed flowers
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Wildflowers - Photo-20 wildflowers
1st - Jessica A Sikora
Natural Resource Sciences - Recycling - Article made from discard item
1st - Stanley Lang
1st - Jessica A Sikora
2nd - Alexia Koenig
Natural Resource Sciences - Recycling - Clothing recycled
1st - Alexia Koenig
Natural Resource Sciences - Recycling - Any other related to recycling
1st - Jessica A Sikora
1st - Alexia Koenig
Natural Resource Sciences - Archery - Poster-parts of bow arrow
1st - Dominic A Hall
1st - Jace J Zwiefelhofer
2nd - Wyatt Anderson
2nd - Peter Stoffel
2nd - Christian A Hall
3rd - Cole Ludwigson
3rd - Kianna M Prince
4th - Zachary Pieper
4th - Sarah A Steiger
4th - Logan Lubs
Natural Resource Sciences - Archery - Poster/ archery safety
1st - Carson D Oemig
2nd - Natalie C Steiger
Natural Resource Sciences - Archery - Display of arrowheads
1st - Alyssa Hysell
Natural Resource Sciences - Archery - Homemade archery accessory
1st - Daniel Moucha
Natural Resource Sciences - Archery - Poster-improvement in target
1st - Kolbe A Solberg
1st - Victor Gillett
2nd - Kianna M Prince
2nd - Adia J Hardt
Natural Resource Sciences - Archery - Any other related to archery
2nd - Morgan Wirtz
Natural Resource Sciences - Air Rifle - Poster-parts of rifle
1st - Storm H Tiry
1st - Christian A Hall
Natural Resource Sciences - Air Rifle - Poster-shooting stance
1st - Dominic A Hall
Natural Resource Sciences - Shotgun - Poster-action of shotgun
1st - Christian A Hall
Natural Resource Sciences - Shotgun - Poster-carry positions
1st - Dominic A Hall
of 0
Back to
Top
< Back
X